Пустовійтівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) "Золота рибка" Роменської міської ради Сумської області

Правила прийому та перебування дітей в ЗДО

зарахування, відрахування та переведення вихованців

до Пустовійтівського закладу дошкільної освіти (дитячий садок) «Золота рибка» Роменської міської ради Сумської області

для здобуття дошкільної освіти

1. Цей Порядок визначає механізми:

зарахування дітей до закладів освіти для здобуття дошкільної освіти (крім будинків дитини);

переведення вихованців з одного закладу освіти до іншого;

відрахування вихованців із закладів освіти.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

вихованці - діти, які здобувають дошкільну освіту у закладі освіти;

вікова група – група вихованців одного віку, які здобувають дошкільну освіту в закладі освіти;

вільні місця – місця у певній віковій групі закладу освіти, на які можуть бути зараховані діти в межах нормативу наповнюваності груп, визначеного законодавством;

заклад освіти – заклад дошкільної освіти або структурний підрозділ юридичної особи державної чи комунальної форми власності, що забезпечує здобуття дошкільної освіти;

заклад освіти загального типу - заклад освіти, в якому забезпечується догляд, розвиток, виховання та навчання дітей певного віку;

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенні про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305.

3. Положення цього Порядку щодо батьків дитини стосуються також інших її законних представників.

4. Керівник та засновник закладу освіти мають забезпечити оприлюднення установчих документів, кількість груп в закладі освіти і наявних в кожній з них вільних місць, а також іншу інформацію відповідно до статті 30 Закону України “Про освіту”.

5. Обробка персональних даних, отриманих працівниками закладу освіти від батьків дитини, здійснюється відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

ІІ. Зарахування дітей до закладу освіти

1. Зарахування дитини до закладу освіти здійснюється директором упродовж календарного року на вільні місця на підставі заяви одного з батьків дитини. До заяви мають бути додані копія свідоцтва про народження дитини, медична довідка з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад освіти та інформацією про наявність (відсутність) щеплень.

2. Розподіл вихованців між групами закладу освіти здійснюється за віковим принципом, що передбачає перебування в групі дітей одного віку та/або з різницею у віці.

ІІІ. Переведення вихованців до іншого закладу освіти

1. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу освіти та формування новостворених груп здійснюється щорічно наприкінці оздоровчого періоду (серпень) та  не пізніше 1 вересня.

На підставі заяви батьків, директор закладу освіти може перевести дитину з однієї вікової групи до іншої протягом календарного року у разі наявності в ній вільного місця та досягнення дитиною (станом на 31 грудня поточного року) віку, що відповідатиме тій віковій групі, до якої переводять дитину.

2. Для переведення вихованця з одного закладу освіти до іншого, один з батьків має звернутися до директора обраного ним закладу освіти щодо можливості зарахування його дитини.

Директор закладу освіти у разі надходження письмового звернення має впродовж 10 робочих днів письмово поінформувати заявника про: наявність чи відсутність вільних місць у відповідній віковій групі, а також можливість чи неможливість зарахування дитини. У разі можливості зарахування дитини батькам надається письмове підтвердження із вказаним кінцевим строком подання заяви та відповідних документів, зазначених у розділі ІІ цього Порядку.

ІV. Відрахування вихованців із закладу освіти

1. Із закладу освіти вихованці відраховуються з таких причин:

1) за заявою батьків дитини;

2) у випадку зарахування дитини до закладу загальної середньої освіти (відраховується за згодою батьків з 1 вересня поточного року) для здобуття початкової освіти;

4) у випадку переведення дитини до іншого закладу освіти;

5) у разі несплати батьками за харчування дитини у закладі освіти протягом двох місяців;

6) на підставі медичних протипоказань для подальшого перебування дитини у закладі освіти;

7) у разі невідвідування дитиною закладу освіти протягом 60 календарних днів поспіль без поважних причин протягом навчального року.

Медичний висновок щодо наявності протипоказань для подальшого перебування дитини у закладі освіти повинен містити рекомендації щодо форми здобуття дошкільної освіти.

1. Діти старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у закладі дошкільної освіти та на початок оздоровчого періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти для здобуття початкової освіти, за бажанням їх батьків мають право продовжувати відвідувати заклад дошкільної освіти до кінця оздоровчого періоду.

3. Директор закладу освіти зобов'язаний письмово повідомити одного з батьків про відрахування вихованця (із зазначенням підстав) не менш як за 10 календарних днів до відрахування.

4. Відрахування вихованця із закладу освіти може бути письмово оскаржено до органу, у сфері управління якого перебуває відповідний заклад освіти, впродовж 10 робочих днів з дня прийняття такого рішення.

5. Контроль за дотриманням директорами закладів освіти вимог цього Порядку здійснює орган, у сфері управління якого перебуває відповідний заклад освіти.

Правила перебування дітей в ЗДО

Правила поведінки здобувача освіти в закладі